Kalnų slidinėjimas yra viena iš egzotiškiausių sporto šakų. Tai labai reikšminga aktyvaus poilsio forma. Leidžiantis nuo kalnų tenka įveikti įvairias kliūtis, nugalėti baimės jausmą. Emocijos, kurias patiria žmogus slidinėdamas kalnuose, labai teigiamai veikia nervų sistemą.
Kalnų slidinėjimas daugelyje šalių jau įeina į šiuolaikinio kultūringo žmogaus buitį, nes ši sporto šaka yra prieinama bet kokio amžiaus, kompleksijos bei fizinio pasirengimo žmonėms. Nors Lietuva lygumų kraštas, tačiau kalnų slidinėjimo mėgėjų nestinga.
Lietuvos kalnų slidinėjimo Federacija ( LKSF ) – tai laisvanoriška visuomeninė sporto organizacija, jungianti įregistruotas visuomenines sporto organizacijas ir klubus, suinteresuotus kalnų slidinėjimo vystimu ir populiarinimu Lietuvoje.
Pagrindinis LKSF uždavinys – kalnų slidinėjimo plėtojimas ir populiarinimas, panaudojant šią sporto šaką, kaip fizinio auklėjimo, sveikatos stiprinimo, turiningo laisvalaikio praleidimo priemonę.
Warren Smith:
kodėl verta slidinėtiSlidinėdami po ką tik iškritusį purų sniegą ir kilometras po kilometro skindamiesi kelią per kalnuotą vietovę turbūt geriausiai pajusite, kas yra laisvė. Slidinėjimas-tai sportas, kuris apdovanoja už tobulėjimą ir baudžia už klaidas. Ši sporto šaka patraukli tiek dėl nuolatos kintančio sniego paviršiaus, tiek dėl jus supančio kalvoto gamtovaizdžio. Tiek ką tik iškritęs ir purus, tiek sunkus suplūktas sniegas mes jums daugybę skirtingų iššūkių, todėl galėsite nuolat tobulinti savo fizinius ir protinius įgūdžius.
Robinas Sharma:
Jei vardas Robinas Sharma jums mažai ką sako, skubame pristatyti šį žmogų kitaip. Tai kanadiečių kilmės rašytojas, pasauliui padovanojęs kultinę knygą apie sėkmę bei gyvenimo prasmės paieškas „Vienuolis, kuris pardavė ferarį“.
R. Sharmos sporto šakos – triatlonas, tekvondo ir kalnų slidinėjimas. Apie pastarąjį pomėgį sako štai ką: „Slidinėjimas nuostabiai išmoko gyvenimo meno. Kaip ir realiame gyvenime, mes daugiausia išmokstame slidinėdami sunkiomis, ne lengvomis trasomis.“